zpět

November Talks 2014 - shrnutí

Bratislava se letos poprvé zapojila do projektu November Talks, Nadace společnosti Sto, která tento cyklus přednášek známých osobností z oblasti architektury pořádá již od roku 2006 v německém Stuttgartu.


Fakulta Architektury v Bratislavě při Slovenské Technické Univerzitě se tak připojila k pařížské École Nationale Supérieure d'Architecture a dalším třem evropským městům Stuttgartu, Štýrskému Hradci a Milánu, které byly do letošního cyklu November Talks také zapojeny.


Posluchačům v Bratislavě se během čtyř listopadových přednášek představili známé osobnosti z oblasti architektury a urbanismu.


Postupně se tak v samostatných přednáškách mohli seznámit s prací dua architektů z ateliéru NFO z Chorvatska.


Představil se také světoznámý architekt a designér Will Alsop nebo finský architekt, biourbanista a sociální teoretik Marco Casagrande.


November Talks v Bratislavě pak uzavírala přednáška známého studia Fuksas.

November Talks pořádá každý rok v listopadu Nadace společnosti Sto spolu s různými univerzitami, zájemci o architekturu, renomovanými architekty a zajímavými nováčky, kteří představují své osobní postoje k současné architektuře.


Cyklus těchto přednášek se koná od roku 2006 a to pod záštitou Nadace Sto, která podporuje mimo jiné i praktické a akademické vzdělávání mladých lidí, rozšiřuje odborné kvalifikace učitelů a podporuje celoživotní vzdělávání.

Kontakty

Pokud máte jakékoliv otázky či připomínky neváhejte se na nás obrátit.


Tel: +420 225 996 311