zpět

November Talks 2015 poprvé v ČR

Listopadový cyklus přednášek známých architektů, představujících svůj postoj k současné architektuře, s názvem November Talks, se letos díky spolupráci nadace Sto-Stiftung a Fakulty architektury ČVUT poprvé představí v Praze.

Po čtyři listopadové pondělní večery se na Fakultě architektury ČVUT postupně představí čtyři osobnosti izraelské architektonické scény. Přednášky budou probíhat vždy od 18.30 hodin v Nové budově ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice, v přednáškové síni Gočár. Vstup na přednášky je zdarma.


Při výběru přednášejících osobností asistoval haifský architekt Shraga Kirshner, který navrhl oslovit významné tvůrce starší i střední generace, kteří svým dílem reprezentují progresivní a hodnotný “střední proud” tamější scény.


Cyklus zahájí 9. listopadu 2015 přednáška Davida Knafo, který je mj. autorem Izraelského pavilonu na EXPO Milano 2015, na něj naváže 16. listopadu vystoupení Etana Kimmela a 23. listopadu Leora Lovingera. Poslední přednáška 30. listopadu představí práci Ady Karmi-Melamedeové, nejstarší a asi nejvýraznější dámy izraelské architektury, spoluautorky Budovy nejvyššího soudu v Jeruzalémě, jejíž postoj charakterizuje realismus celé izraelské scény: “Věřím, že architektura se zabývá budováním míst a nikoli fotografií architektury; tedy reality, nikoliv iluzí. Přitom architektonický koncept tkví v prostoru, jeho logika ve struktuře a jeho nálada ve světle.”


Nezisková organizace Sto-Stiftung, jež se aktivně zaměřuje na podporu praktického a akademického vzdělávání mladých lidí, se ve spolupráci s významnými univerzitami v Evropě podařilo rozšířit cyklus přednášek již do šesti měst. Pražská Fakulta architektury ČVUT spolu s londýnskou UEL School of Architecture se letos připojí k tradičním dějištím tohoto cyklu přednášek, jimiž jsou Stuttgart, Miláno, Štýrský Hradec a Paříž.

Kontakty

Pokud máte jakékoliv otázky či připomínky neváhejte se na nás obrátit.


Tel: +420 225 996 311