zpět

November Talks 2016 opět v Praze

Kdy:

7., 14., 21. a 28. listopadu 2016, vždy od 18.30 h

Kde:

přednáškový sál Gočár, FA ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice, vstup volný a bezbarierový

Pořádá:

Fakulta architektury ČVUT v Praze a nadace Sto-Stiftung, pod záštitou velvyslanectví Dánského království v Praze

Dánská architektura znamená kvalitu a inovaci, vybaví se designové židle architekta Arne Jacobsena, budova Opery v Sydney od Jørna Utzona nebo vizionářské stavby ateliéru BIG. Dnes působí v Dánsku řada špičkových architektonických kanceláří, tvorbu vybraných čtyř představí listopadový přednáškový cyklus November Talks - Danish Stars.


Cyklus je součástí série “November Talks” (Listopadové promluvy), který 11. rokem organizuje nadace Sto-Stiftung na šesti předních evropských školách architektury ve Stuttgartu, Štýrském Hradci, Miláně, Paříži, Londýně a Praze. První November Talks na FA ČVUT uvedly vloni osobnosti současné izraelské scény.

Informace o přednášejících:


Søren Øllgaard (Henning Larsen Architects) – 7. 11. 2016

Søren Øllgaard je partnerem v architektonické kanceláři Henning Larsen architects. Ti patří mezi stálice v dánské architektuře. Firma založená v roce 1959 Henningem Larsenem se podílela na řadě významných projektů po celém světě: Kodaňská opera, centrála firmy Siemens v Mnichově nebo koncertní hala Harpa v Reykjavíku (cena Mies van der Rohe, 2013). Kancelář je známá svým přístupem k udržitelnému designu, klade velký důraz na navrhování ekologicky a energeticky úsporných řešení ve svých projektech.


Flemming Rafn Thomsen (Tredje Natur) – 14. 11. 2016

Flemming Rafn Thomsen je zakládajícím členem Tredje Natur. Tredje Natur mimo jiné znamená “Třetí příroda”, její práce je ovlivněna fascinací antropogenními vlivy na životní prostředí. Kancelář se zaměřuje se na nové typy městského plánování, který sami nazývají hybridní městská příroda, kde jsou budovy a biologie v naprosté rovnováze. Mezi poslední projekty ateliéru patří nové město Vinge o rozloze 150.000 m2 nebo Enghave Climate Park v Kodani, který bude sloužit jako park v období sucha a dokáže zadržet až 24.000 m3 vody v případě povodní způsobených přívalovými dešti.


Jeppe Aagaard Andersen – 21. 11. 2016

Jeppe Aagaard Andersen se jako krajinářský architekt věnuje řešení nábřeží, městských prostorů a parků. Projektuje po celém světě, jako hostující profesor spolupracoval s University of Western Australia, University of Lund nebo University of Birmingham. Notoricky známý je projekt nábřeží Bo01 ve švédském Malmö (1999-2001) a mezi Andersenovy práce z poslední doby patří univerzitní kampus, Centrální park a Hyde Park v Sydney (2010-2012) nebo královský park Abdullaha II v Ammánu v Jordánsku (2009-2013).


Mads Kaltoft (Schmidt Hammer Lassen Architects) – 28. 11. 2016

Architekt Mads Kaltoft představí kancelář Schmidt Hammer Lassen Architects, která v roce 2016 vyhrála soutěž "Breiavatnet Lanterna" ve městě Stavanger v Norsku. Projekt řeší nové městské centrum se 101 metrů vysokou věží, novým symbolem města. Ateliér stojí také za známou budovou dánské královské knihovny Černý diamant (The Black Diamond) v Kodani, knihovny v Aberdeenu, která získala cenu RIBA v roce 2013 nebo nedávno dokončené budovy Mezinárodního trestního soudu v Haagu.

Kontakty

Pokud máte jakékoliv otázky či připomínky, neváhejte se na nás obrátit.



Tel:
+420 225 996 311