Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

zpět

Součástí společnosti Sto s.r.o. jsou od srpna 2018 i aktivity značky STOMIX

fuzia_teaser

Koncern Sto dokončil k 1. srpnu 2018 fúzi, která započala v roce 2011 kapitálovým propojením společností Sto a Stomix.

Od srpna letošního roku jsou obchodní aktivity značky Stomix nedílnou součástí aktivit společnosti Sto s.r.o. Je to ukončení fúze, která byla zahájena v roce 2011, kdy společníci firmy STOMIX, spol. s r. o. prodali své podíly koncernu Sto. Obchodní filosofie firmy i značka STOMIX přitom nadále zůstaly zachovány. Od 1. srpna 2018 se situace mění a obě značky budou do budoucna působit pod jednou společnou střechou společnosti Sto s.r.o. – a to jak v České republice, tak i na Slovensku.


Ing Václav Kostka, jednatel Sto s.r.o. k tomu dodává: „Tehdejší kapitálové propojení nám otevřelo nové perspektivy a současně poskytlo kapitálovou stabilitu firmě STOMIX. Dokonale jsme si ověřili, že vzájemná synergie je výhodná nejen pro naše společnosti, ale i pro naše obchodní partnery. Nyní nastává nová fáze, ve které budeme vystupovat společně v tradiční žluté barvě značky Sto. Pracovní příležitosti zůstanou plně zachovány, obchod a komunikaci to maximálně zjednoduší a navíc to usnadní i výraznější zapojení kapacit výrobního závodu STOMIX s.r.o. ve Skorošicích do aktivit našeho mateřského koncernu Sto SE & Co. KGaA.“


Sto s.r.o. je dceřinou společností koncernu Sto SE & Co. KGaA, který patří mezi největší celosvětové dodavatele fasádních zateplovacích systémů. Na českém trhu působí koncern Sto od roku 1995.

Postavení lídra trhu má značka Sto v segmentu kontaktních zateplovacích systémů, předsazených provětrávaných fasádních systémů, omítek, fasádních nátěrů a obkladů fasád či sanačních a ochranných systémů. Předností v oblasti zateplení je vysoce kvalitní sortiment, který přesvědčí jak z estetického, tak stavebně-fyzikálního hlediska a lze s ním systémově zateplovat moderní i historické budovy. Sto také nabízí nejčistší přírodní materiály pro interiéry stěn, stropů a podlah – interiérové a stropní zateplovací systémy, barvy, omítky, kreativní povrchové úpravy i deco profily. Do sortimentu Sto patří také množství inteligentních řešení akustiky nebo podlahové systémy Sto Cretec.

Hlavní sídlo společnosti

Hlavní sídlo společnosti 

Čestlice 271
Dobřejovice

tel.: +420 225 996 311