Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

zpět

Sto je nadále světovým lídrem na poli externích zateplovacích systémů

Titul světového lídra pro koncern Sto

Možná si řeknete, že to by o sobě mohl říct každý z větších dodavatelů kontaktních zateplovacích systémů. Mohl, ale na rozdíl od ostatních to má Sto „černé na bílém“. Tu roli „šampióna“ mu navíc udělil nezávislý tým švýcarské univerzity a svět o tom informoval prestižní německý hospodářský týdeník Wirtschaftswoche.

Naši západní sousedé mají jeden velmi dobrý zvyk, který by stálo za to zavést i u nás. Každoročně u nich vychází přehled středně velkých německých, rakouských a švýcarskýchfirem, které by si mohly ve svém oboru podnikání nárokovat označení „… global market leader“. Česky se to dá přeložit jako „světový lídr trhu v oboru … .“ Čtyři klíčová kritéria jsou předem dána a nelze je obejít – společnosti, které chtějí být těmito šampióny, musí mít ve svém oboru nejvyšší nebo druhý nejvyšší podíl na trhu, jejich roční obrat musí být nejméně 50 milionů EUR a alespoň polovina musí být vytvořena v zahraničí. Současně musí být aktivní alespoň na třech kontinentech.

Společnost Sto SE & Co. KGaA splnila všechna tato kritéria v oboru "vnější fasádní zateplovací systémy" a potvrdil to i žebříček, který pro rok 2021 vydala švýcarská univerzita HBM Unternehmerschule Univerzity St. Gallen ve spolupráci s německým týdeníkem „Wirtschaftswoche“ jako mediálním partnerem.