Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

zpět

Smuteční oznámení

Oznámení ůmrtí Fritze Stotmeitera


Chtěli bychom Vás informovat o smutném úmrtí našeho zakladatele Fritze Stotmeistera, který zemřel 21.4.2022 ve věku 94 let.


Fritz Stotmeister zanechal ve společnosti a tím i ve stavebnictví svou stopu jako nikdo jiný. Pod jeho vedením Sto vyrostlo z regionálního výrobce omítek a barev na přední mezinárodní skupinu společností. Dnes má skupina 50 dceřiných společností ve 38 zemích a zaměstnává přes 5700 lidí. Jeho osobnost utvářela hodnoty společnosti: na srdci mu ležela osobní interakce a spolupráce založená na ochotě pomáhat si, vzájemném respektu a disciplíně. Tímto způsobem vytvořil výjimečné firemní klima, ve kterém se zákazníci a zaměstnanci cítili součástí „rodiny Sto“.


Fritz Stotmeister byl člověkem, pro kterého bylo slovo zastavení vždy synonymem pro regresi, pro koho se ozubená kola musela neustále otáčet. Po celý svůj život vkládal veškerou svou energii, ambice, znalosti a zkušenosti do své společnosti, do realizace nápadů a vývoje pokročilých stavebních produktů a systémů. Fritz Stotmeister, který byl od roku 1983 ženatý se svou druhou manželkou Inge († 9. února 2014), měl nejen silný smysl pro rodinu, ale také pro sociální angažovanost: podporoval kliniku následné péče pro děti s rakovinou v Tannheimu v Německu, a výtěžek z golfových turnajů, které inicioval, šel také na sociální účely.


Fritz Stotmeister žil naplněný život a zanechal po sobě velké dílo.


Děkujeme a nezapomeneme, tým zaměstnanců společnosti Sto.Nekrolog


PR oddělení v Německu připravilo oficiální nekrolog, který najdete v příloze v českém, anglickém a německém jazyce.