Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

zpět

Udržitelný fasádní systém StoTherm AimS

Základní surovinou nového pojiva je borový olej. Borovicová kůra, která je jeho základem, pochází z odpadu dřevařského průmyslu. zobrazit obrázek v plné velikosti

Základní surovinou nového pojiva je borový olej. Borovicová kůra, která je jeho základem, pochází z odpadu dřevařského průmyslu.

StoTherm AimS je první fasádní izolační systém, jehož složky jsou částečně založeny na obnovitelných surovinách – až 30 % minerálního oleje v pojivech bylo nahrazeno olejem z borovicové kůry.

Nový zateplovací systém se skládá z bezcementové základní vrstvy StoArmat Classic AimS, dokončovací omítky Stolit AimS a v podobě fasádní barvy StoColor Lotusan AimS může nabídnout vysoce funkční systémovou povrchovou úpravu s technologií lotosového efektu (Lotus-Effect® Technology). Ve všech složkách se podařilo nahradit až třetinu pojiva vždy obnovitelnou surovinou na bázi borového oleje. To je však jen začátek, v dalších krocích chceme pokračovat v cestě k 100% udržitelnému řešení.

Spojili jsme udržitelný vývoj výrobků s důrazem na optimální funkci

Všechny produkty a systémy řady produktů AimS (Aim Sustainability) nabízejí stejnou kvalitu jako stávající produkty Sto. Použití nově vyvinutého pojiva navíc snižuje spotřebu minerálního oleje u rodinného domu s plochou fasády přibližně 200 m2 o přibližně 43 litrů, u bytového domu s fasádou 800 m2 se ušetří až 173 l oleje.

Výhody fasádního systému StoTherm AimS:

 • Šetří vzácné přírodní zdroje
  Vyrobeno z více než 95 % obnovitelných a snadno dostupných surovin
 • Šetří litry minerálního oleje
  Až 30 % pojiva je na bázi ekologického borového oleje – namísto minerálního oleje
 • Prodlužuje renovační cykly budov
  Maximální odolnost proti prasklinám, a to i při nárazech do 15 joulů
 • Bez cementu
  Výrazně snižuje CO2 stopu fasádního systému, protože v recepturách nepoužívá cement
 • Trvale udržitelná protipožární ochrana
  Třída požární ochrany A2-s1, d0 podle EN •13501-1
 • Oceňované řešení
  Řada AimS získala světoznámé ekologické označení Blue Angel

Zistite viac o StoTherm AimS

05

Stáhněte si naši brožuru s informacemi o naší nové udržitelné řadě fasádních výrobků AimS®, anebo vyplňte náš kontaktní formulář a naši odborníci vám rádi odpoví na všechny vaše dotazy.