Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

zpět

StoColor Dryonic: krásně suchá fasáda, ať se děje cokoliv

Suchá fasáda během okamžiku, za každého počasí. Malý pouštní brouk inspiroval výzkumníky k vyvinutí nové silně vodoodpudivé fasádní barvy. Fasádní barva StoColor Dryonic díky svému mikrostrukturovanému povrchu cíleně odvádí dešťovou a především zkondenzovanou vodu a zajišťuje tak suchou a čistou fasádu i bez biocidního ochranného filmu. StoColor Dryonic: krásně suchá fasáda, ať se děje cokoliv.


Časové srovnání odvodu vody u standardní barvy (vlevo) a StoColor Dryonic (vpravo). zobrazit obrázek v plné velikosti

Standardní barva vs. StoColor Dryonic


Fasádní barva s technologií Dryonic zajistí, že ranní rosa nebo déšť stečou z fasády v rekordním čase a fasáda pak uschne podstatně rychleji. Na suché fasádě nemají mikroorganismy žádnou šanci, fasáda tak zůstane čistá a krásná.


Přirozená ochrana fasády proti řasám a plísním


Pokud se v bezprostřední blízkosti budov nachází voda, stromy nebo keře můžou se na fasádě brzy objevit řasy a plísně. Mikroorganismy se na fasádě usazují, když se na ní dlouhodobě vyskytuje vlhkost od deště, mlhy nebo ranní rosy.


Na obrázku výše:

Časové srovnání odvodu vody u standardní barvy (vlevo) a StoColor Dryonic (vpravo).


Stříbrná známka kvality 2015


Fasádní barvě bylo uděleno přestižní ocenění stříbrná Známka kvality 2015, nezávislou odbornou porotou na konferenci BMI.S fasádní barvou StoColor Dryonic je fasáda suchá v rekordním čase za jakéhokoliv počasí v kteroukoliv roční dobu.

Nová fasádní barva StoColor Dryonic,řešení na zelené fasády.


StoColor Dryonic je ideální jako preventivní opatření proti vzniku zelených fasád, problému, který způsobují usazené řasy a plísně na fasádě.


Zelená fasáda trápí nejednoho majitele nemovitostí. Vždyť nejenom starší fasády, ale i nově zhotovené fasády jsou již po několika letech zelené od řas. I když se většinou jedná pouze o estetický nedostatek, řasou porostlé plochy fasád nechce žádný majitel.

Za příznivých podmínek (vlhkost, nedostatek přímého slunečního svitu apod.) jsou takto postiženy nejenom fasádní plochy orientované na sever.


Se StoColor Dryonic je fasáda krásně suchá, ať se děje cokoliv a řasy ani plísně nemají vlhkost pro svůj růst.


Máte-li problém se zelenou fasádou nebo chcete-li předejít tomuto problému, obraťte se na nás, rádi Vám navrhneme vhodné řešení.Dokumenty k StoColor Dryonic ke stažení:

Kontaktní formulář