Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

zpět

StoSilent Direct: nový bezespárový akustický systém, přímo lepený na podklad

StoSilent Direct doplňuje nabídku akustických systémů Sto. Systém se lepí přímo na podklad, na stěnu či strop, bez nutnosti pomocné konstrukce, díky čemuž je jen minimálně omezován výškou místnosti. Systém je vhodný pro velké plochy a prostory, až do velikosti 700 m2 bez nutnosti dilatačních spár.


Základem akustického systému je sendvičová akustická deska (dostupná v tloušťkách 46 a 66 mm) opatřená speciální povrchovou úpravou. Systém vyniká velmi dobrými hodnotami pohltivosti zvuku αw až 0,95.


StoSilent Direct v sobě spojuje výborné akustické vlastnosti, nehořlavost, přijatelnou cenu, jednoduchou aplikaci a vysokou kvalitu použitých komponentů.


Základním rozdílem oproti ostatním akustickým systémům Sto je přímé lepení akustické desky na vhodně připravený podklad. Tím může být železobetonový strop i existující SDK podhled. Nový systém nabízí 3 povrchové úpravy, dvě z nich jsou bezespáré a jsou tvořeny omítkovým souvrstvím. Poslední povrchovou úpravou je systém s přiznanými spárami mezi deskami s nástřikem funkční barvou.


Výhody akustického systému StoSilent Direct:

  • nejlepší hodnoty zvukové pohltivosti z portfolia akustiky Sto
  • pro plochy až 700 m2 bez nutnosti dilatačních spár
  • možnost aplikovat na strop i stěny
  • nehořlavý systém s třídou reakce na oheň A2-s1, d0
  • jedinečná kombinace akustických vlastností s funkcí odbourávání pachů díky vnitřní barvě StoColor Climasan
  • rozmanitost povrchových úprav z hlediska struktury a barevnosti
  • menší prostorové nároky díky přímému lepení na podklad (bez potřeby podkladní konstrukce)

3 systémové varianty:

  • StoSilent Top Basic: bezespáré řešení až do 200 m2. V závislosti na tloušťce systému, hodnota pohltivosti zvuku αw = 0,75. Nehořlavé podle DIN 13501-1.

  • StoSilent Decor M: bezespáré řešení až do 700 m2. V závislosti na tloušťce systému, hodnota pohltivosti zvuku αw = 0.80. Nehořlavé podle DIN 13501-1.

  • StoSilent Climasan: kombinace akustických vlastnostní s účinkem odbourávání pachů, hodnota pohltivosti zvuku αw = 0,95. Nehořlavé podle DIN EN 130501-1. S Climasan účinkem odbourávání pachů.


StoSilent Direct - řez systémem zobrazit obrázek v plné velikosti

StoSilent Direct - řez systémem

1. Lepidlo


2. Akustický panel


3. Akustická stěrka


4. Mezivrstva


5. Konečná vrstva


Povrchové úpravy:


* Technickou dokumentaci lze zobrazit skrz odkazy z názvu jednotlivých produktů.


Chcete-li se dozvědět více o systému StoSilent, přečtěte si technickou dokumentaci nebo můžete vyplnit následující formulář a my vás budeme kontaktovat s více informacemi o produktu.

Kontaktní formulář: