Vyberte jazyk
stothermresol_2

Co přináší StoTherm Resol?

Více prostoru pro vaše podnikání, více místa pro vaše sny

Tenká „slim“ izolace pro silné zateplení

Dnes už neplatí ustálená stavební praxe "čím hrubší izolační materiál, tím lepší izolační výkon". S kontaktním zateplovacím systémem StoTherm Resol s izolací na bázi desek z fenolické pěny dosáhnete stejného tepelně izolačního efektu, jako při použití běžných izolačních materiálů avšak s mnohem nižší tloušťkou potřebné izolace.

Z požárního hlediska systém StoTherm Resol je možné používat bez nutnosti instalace dodatečných požárních pásů až do požární výšky 22,5 m. Izolační desky o tloušťce 20 mm přitom dokáží plně nahradit téměř 40 mm standardního polystyrenu. Tato tenká izolační vrstva nám umožní navýšit plochu a získat prostor navíc.

 • Výhody systému StoTherm Resol

  • Systémová skladba: 1. Lepení
   Systémová skladba: 1. Lepení
  • Systémová skladba: 2. Izolace a kotvení
   Systémová skladba: 2. Izolace a kotvení
  • Systémová skladba: 3. Základní vrstva / Armování
   Systémová skladba: 3. Základní vrstva / Armování
  • Systémová skladba: 4. Mezináter
   Systémová skladba: 4. Mezináter
  • Systémová skladba: 5. Povrchová úprava
   Systémová skladba: 5. Povrchová úprava

  • Součinitel tepelné vodivosti již od λD = 0,020 W / m*K přináší nejúčinnější izolaci konstrukce a využití izolační desky s tenčí tloušťkou. Při návrhu svého projektu tak máte možnost realizovat subtilní architektonické prvky a efektivně řešit viditelné i skryté detaily skladby stavebních konstrukcí.
  • Díky menší tloušťce izolačního materiálu výrazně narůstá ekonomická efektivita stavby a zvětšuje se užitná plocha interiéru.
  • Tenká izolace současně zajistí více světla v místnosti.
  • Až do požární výšky 22,5 m není nutná instalace dodatečných protipožárních pásů.
  • Při dodatečném zateplení se zachovávají původní proporce objektu.
  • Speciální povrch izolačních desek zaručuje maximální jistotu kvality montáže a rychlost aplikace.
  • Nízká objemová hmotnost zaručí snadnou přepravu a manipulaci na stavbě, rychlou aplikaci a jednoduché zpracování.
  • Tvarová stálost garantuje minimální tvarové změny po celou dobu životnosti bez změny mechanicko-fyzikálních parametrů.
  • Šetrnost k životnímu prostředí při výrobě, která probíhá v souladu s moderními environmentálními trendy. Řešení je vhodné pro projekty ekologického bydlení a ekologických staveb.
  • Snížení tloušťky izolací šetří náklady na kratší kotevní prvky.

Více životního prostoru = větší zisk = kvalitnější bydlení

Prostor je dnes vzácnou komoditou, a to zejména v zastavěných městských oblastech. Ceny stavebních pozemků neustále rostou a zároveň se zvyšují požadavky na bezpečné a energeticky efektivní bydlení. Platí jednoduchá rovnice: čím dražší podlahová plocha, tím je cennější každý centimetr, který získáte fasádním systémem.

I když použití tradičních izolačních materiálů, jako EPS či MW, se sice může zdát na první pohled výhodnější, ale po přepočtení zjistíme, že s použitím izolace z fenolické pěny dokážeme ze svého projektu vytěžit mnohem více užitné plochy.

Například na bytovém domě s plochou fasády 1 880 m2 lze použitím izolace z fenolické pěny získat dalších cca 48 m2 obytné plochy, což se pozitivně projeví zajímavým zhodnocením investice.

Použití tenkých izolačních desek umožní získat dodatečný interiérový prostor a tím i dodatečný zisk.
Použití tenkých izolačních desek umožní získat dodatečný interiérový prostor a tím i dodatečný zisk.
 • Větší plocha pro balkony a lodžie

  • Aplikace běžného izolantu z minerální vlny o tloušťce 180 mm a ostění oken o tloušťce 50 mm způsobuje prostorové problémy a nedostatečné zateplení ostění, nároží a parapetů.
   Aplikace běžného izolantu z minerální vlny o tloušťce 180 mm a ostění oken o tloušťce 50 mm způsobuje prostorové problémy a nedostatečné zateplení ostění, nároží a parapetů.
  • Aplikaci zateplovacího systému StoTherm Resol stačí realizovat s izolační vrstvou o tloušťce 90 mm a na ostění oken o tloušťce 50 mm. Zvětší se tím nejen použitelný prostor balkónu či lodžie, ale současně dojde k dostatečné tepelné izolaci kritických míst.
   Aplikaci zateplovacího systému StoTherm Resol stačí realizovat s izolační vrstvou o tloušťce 90 mm a na ostění oken o tloušťce 50 mm. Zvětší se tím nejen použitelný prostor balkónu či lodžie, ale současně dojde k dostatečné tepelné izolaci kritických míst.

  Při dodatečném zateplení stávajících objektů obyvatelé ocení malou tloušťku zateplovacího systému především na lodžiích a balkonech, kde se hraje o každý centimetr. Pokud tedy je třeba zateplit obvodovou stěnu s izolantem z minerální vlny o tloušťce 180 mm, při použití systému StoTherm Resol bude stačit pouze poloviční tloušťka izolační vrstvy.

Inspirujte se světovými referencemi se systémem StoTherm Resol

Více inspirací ze světa architektury a inovativní příklady využití kontaktního zateplovacího systému StoTherm Classic najdete v našem on-line časopisu pro architekty StoInspires.

Poradenství a servis Sto

Objednejte si bezplatné poradenství!

Máte otázky týkající se systémů StoTherm nebo máte zájem o podrobnější informační materiály? Kontaktujte nás prostřednictvím našeho formuláře a o všechny otázky se postaráme spolu s Vaším osobním technickým poradcem.

Kontaktní formulář

RIGHT OFFCANVAS AREA