Vyberte jazyk
stothermresol_2

Co přináší StoTherm Resol?

Více prostoru pro vaše podnikání, více místa pro vaše sny

Rezervujte si termín krátkého online školení a my Vám zašleme 3D vzorek systému StoTherm Resol.

Tenká „slim“ izolace pro silné zateplení

Dnes už neplatí ustálená stavební praxe "čím hrubší izolační materiál, tím lepší izolační výkon". S kontaktním zateplovacím systémem StoTherm Resol s izolací na bázi desek z fenolické pěny dosáhnete stejného tepelně izolačního efektu, jako při použití běžných izolačních materiálů avšak s mnohem nižší tloušťkou potřebné izolace.

Z požárního hlediska systém StoTherm Resol je možné používat bez nutnosti instalace dodatečných požárních pásů až do požární výšky 22,5 m. Izolační desky o tloušťce 20 mm přitom dokáží plně nahradit téměř 40 mm standardního polystyrenu. Tato tenká izolační vrstva nám umožní navýšit plochu a získat prostor navíc.

 • Výhody systému StoTherm Resol

  • Systémová skladba: 1. Lepení
   Systémová skladba: 1. Lepení
  • Systémová skladba: 2. Izolace a kotvení
   Systémová skladba: 2. Izolace a kotvení
  • Systémová skladba: 3. Základní vrstva / Armování
   Systémová skladba: 3. Základní vrstva / Armování
  • Systémová skladba: 4. Mezináter
   Systémová skladba: 4. Mezináter
  • Systémová skladba: 5. Povrchová úprava
   Systémová skladba: 5. Povrchová úprava

  • Součinitel tepelné vodivosti již od λD = 0,020 W / m*K přináší nejúčinnější izolaci konstrukce a využití izolační desky s tenčí tloušťkou. Při návrhu svého projektu tak máte možnost realizovat subtilní architektonické prvky a efektivně řešit viditelné i skryté detaily skladby stavebních konstrukcí.
  • Díky menší tloušťce izolačního materiálu výrazně narůstá ekonomická efektivita stavby a zvětšuje se užitná plocha interiéru.
  • Tenká izolace současně zajistí více světla v místnosti.
  • Až do požární výšky 22,5 m není nutná instalace dodatečných protipožárních pásů.
  • Při dodatečném zateplení se zachovávají původní proporce objektu.
  • Speciální povrch izolačních desek zaručuje maximální jistotu kvality montáže a rychlost aplikace.
  • Nízká objemová hmotnost zaručí snadnou přepravu a manipulaci na stavbě, rychlou aplikaci a jednoduché zpracování.
  • Tvarová stálost garantuje minimální tvarové změny po celou dobu životnosti bez změny mechanicko-fyzikálních parametrů.
  • Šetrnost k životnímu prostředí při výrobě, která probíhá v souladu s moderními environmentálními trendy. Řešení je vhodné pro projekty ekologického bydlení a ekologických staveb.
  • Snížení tloušťky izolací šetří náklady na kratší kotevní prvky.

Více životního prostoru = větší zisk = kvalitnější bydlení

Prostor je dnes vzácnou komoditou, a to zejména v zastavěných městských oblastech. Ceny stavebních pozemků neustále rostou a zároveň se zvyšují požadavky na bezpečné a energeticky efektivní bydlení. Platí jednoduchá rovnice: čím dražší podlahová plocha, tím je cennější každý centimetr, který získáte fasádním systémem.

I když použití tradičních izolačních materiálů, jako EPS či MW, se sice může zdát na první pohled výhodnější, ale po přepočtení zjistíme, že s použitím izolace z fenolické pěny dokážeme ze svého projektu vytěžit mnohem více užitné plochy.

Například na bytovém domě s plochou fasády 1 880 m2 lze použitím izolace z fenolické pěny získat dalších cca 48 m2 obytné plochy, což se pozitivně projeví zajímavým zhodnocením investice.

Použití tenkých izolačních desek umožní získat dodatečný interiérový prostor a tím i dodatečný zisk.
Použití tenkých izolačních desek umožní získat dodatečný interiérový prostor a tím i dodatečný zisk.
 • Větší plocha pro balkony a lodžie

  • Aplikace běžného izolantu z minerální vlny o tloušťce 180 mm a ostění oken o tloušťce 50 mm způsobuje prostorové problémy a nedostatečné zateplení ostění, nároží a parapetů.
   Aplikace běžného izolantu z minerální vlny o tloušťce 180 mm a ostění oken o tloušťce 50 mm způsobuje prostorové problémy a nedostatečné zateplení ostění, nároží a parapetů.
  • Aplikaci zateplovacího systému StoTherm Resol stačí realizovat s izolační vrstvou o tloušťce 90 mm a na ostění oken o tloušťce 50 mm. Zvětší se tím nejen použitelný prostor balkónu či lodžie, ale současně dojde k dostatečné tepelné izolaci kritických míst.
   Aplikaci zateplovacího systému StoTherm Resol stačí realizovat s izolační vrstvou o tloušťce 90 mm a na ostění oken o tloušťce 50 mm. Zvětší se tím nejen použitelný prostor balkónu či lodžie, ale současně dojde k dostatečné tepelné izolaci kritických míst.

  Při dodatečném zateplení stávajících objektů obyvatelé ocení malou tloušťku zateplovacího systému především na lodžiích a balkonech, kde se hraje o každý centimetr. Pokud tedy je třeba zateplit obvodovou stěnu s izolantem z minerální vlny o tloušťce 180 mm, při použití systému StoTherm Resol bude stačit pouze poloviční tloušťka izolační vrstvy.

Inspirujte se světovými referencemi se systémem StoTherm Resol

Více inspirací ze světa architektury a inovativní příklady využití kontaktního zateplovacího systému StoTherm Classic najdete v našem on-line časopisu pro architekty StoInspires.

Poradenství a servis Sto

Zúčastněte se bezplatného online semináře a získejte vzorky systému StoTherm Resol

Rezervujte si termín krátkého, 15 minutového online školení na téma projektování StoTherm Resol a zároveň od vám zašleme 3D vzorek systému StoTherm Resol.

Rezervovat termín

RIGHT OFFCANVAS AREA